מנהלת הבית

אפרת שדיאור

• ילידת: 1963
• מצב משפחתי: נשואה ואם לשלוש
• השכלה: בוגרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית ("אוניברסיטת חיפה"), תואר שני בטיפול בהבעה ויצירה ("לסלי קולג'") וקורס ניהול בתי אבות ("אוניברסיטת תל אביב").
• רקע תעסוקתי: לאחר לימודי התואר הראשון עבדתי במשך כחמש שנים במרכז לשיקום תעסוקתי בצפון ולאחר מכן הגעתי ב-1996 ל"משען רמת אפעל", שם עבדתי כ-12 שנים כעובדת סוציאלית. ב-2008 עברתי ל"משען גבעתיים" וב-2017, עברתי ל"משען פיכמן". במהלך כשנה וחצי למדתי להכיר את הבית ודייריו ובקיץ 2018, קודמתי לתפקיד מנהלת הבית. .

את הדרך המקצועית שלי התחלתי בתחום השיקום התעסוקתי ומה שקסם לי יותר מכל בתחום הזה, הוא היכולת לסייע לאנשים במשבר, לשוב למסלול החיים הרגיל: מדובר מבחינתי בזכות גדולה מאוד ואני שמחה שהיא נפלה בחלקי. לאחר שעברתי עם משפחתי מהצפון למרכז, התחלתי לעבוד כעובדת סוציאלית ב"משען רמת אפעל".

המעבר לעבודה עם בני הגיל השלישי גרם לרבים ממכריי הקרובים להרים גבה, ככול הנראה כיוון שעל פניו תחום השיקום התעסוקתי ותחום הגיל השלישי הם שני עולמות נפרדים. לעומת זאת אני מאמינה שישנו מכנה משותף לשני התחומים: אהבת האדם באשר הוא אדם. ואין זה משנה אם מדובר באדם צעיר שעבר תאונה קשה, שכעת עליי לסייע לו לשוב למעגל העבודה או אדם בעשור התשיעי לחייו, שעליי לאפשר לו ליהנות מאיכות החיים הגבוהה ביותר עבורו.

לאחר כשני עשורים שבמהלכם עסקתי בעיקר בעבודה סוציאלית, עם המעבר ל"משען גבעתיים", התחלתי לעסוק בניהול פרויקטים ולראשונה בחיי התנסיתי בניהול צוותים ובנטילת אחריות על מיזמים רחבי היקף. במהלך העשור האחרון צברתי ביטחון וניסיון רב במישור הניהולי וכיום אני מאמינה שיש לי את היכולת לנהל את "משען פיכמן", על הצד הטוב והמקצועי ביותר.

לפי תפיסת העולם שלי, אני וכל צוות העובדים, נמצאים כאן כדי להעניק שירות לדיירים. אנחנו פה למענם ומטרת העל שלנו היא להעניק להם את איכות החיים המיטבית לה הם ראויים. לצורך כך אני מנהיגה מדיניות של דלת פתוחה ומזמינה את הדיירים לפנות אליי עם כל בעיה, מצוקה או הצעה לייעול, שיש בה כדי לשפר את איכות החיים כאן בבית. אני שמחה לכתוב שאני לומדת המון מהדיירים של "משען פיכמן". גרים פה אנשים משכמם ומעלה, שתמיד מוכנים להעניק מהניסיון שלהם ומהידע שלהם לטובת הכלל ולכן אני רואה את הדיירים כשותפים לדרך ולעשייה.

מניסיוני האישי והמקצועי אני יודעת היטב שהיציאה מהבית היא חוויה מטלטלת ולא פשוטה כלל וכלל, במיוחד כשמדובר בבני הגיל השלישי, שבאופן טבעי מתמודדים עם לא מעט קשיים הקשורים לגיל. לעומת זאת אני יכולה להעיד שהמעבר ל"משען פיכמן", הוא לרוב מעבר חלק ואפילו רך במובן מסוים. מעבר לכך שצוות הקליטה שלנו דואג לשלב חברתית כל דייר חדש שמגיע אלינו, ניתן לזקוף זאת גם לזכות המרחבים הגדולים, הגינות הירוקות והמטופחות, פינות הישיבה המוצלות והאווירה הקהילתית והמחבקת שהצלחנו ליצור כאן, הודות לדיירים שמרכיבים את המקום הזה.

"משען פיכמן" הוא בית דיור מוגן שכיף להזמין אליו אורחים ובני משפחה. מעין ריאה ירוקה בצפון תל אביב, שנעים לחיות בה וליהנות מכל השפע שיש לה להציע. בנוסף דיירי הבית מקבלים את כל השירותים באשר הם, המאפשרים להם לנהל כאן חיים מלאים ועשירים, מבלי שיצטרכו לצאת מהמתחם. ב"משען פיכמן" תמצאו בין השאר מכון כושר מאובזר ומגוון חוגי התעמלות ותנועה, מספרה מקצועית, מיני מרקט המבצע משלוחים לדיירי הבית, שירותי מניקור ופדיקור, טיפולי קוסמטיקה, שירותי מכבסה וקייטרינג ואפילו יש לנו כאן בית קפה מקסים שניתן ליהנות בו מארוחה טובה וקפה משובח.

בנוסף תמצאו אצלנו שירותי פיזיותרפיה ומרפאה הפועלת 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

מבחינה תרבותית אנחנו מציעים מניפה רחבה של פעילויות ואפשרויות, במטרה לספק את רצון כלל הדיירים, המגיעים כמובן מרקעים שונים והינם בעלי העדפות תרבותיות שונות: בין אם מדובר בנסיעות מאורגנות לקונצרטים או ברסיטלים שמתקיימים באולם התרבות שלנו ובין אם מדובר בערבי השירה בציבור שנערכים כאן לעיתים קרובות. גם הדיירים עצמם לוקחים חלק בערבי התרבות, אם במקהלה ואם בחוג התאטרון שלנו. כל זה מבלי להזכיר את "מכללת פיכמן", המכללה המקומית שלנו שזוכה להצלחה רבה, אליה מגיעים מדי שבוע טובי המרצים בישראל, כדי להעשיר את הדיירים שלנו במגוון תחומים מרתקים. השאיפה שלי היא שכל דייר ימצא כאן את עצמו וירגיש בבית ולכן אני תמיד קשובה לרצונות של הדיירים ומקפידה להרחיב את מגוון האפשרויות, הן בתחום השירותים והן בתחומי התרבות והפנאי.

אני מזמינה אתכם להגיע אלינו ל"משען פיכמן", לערוך היכרות עם הצוות ואיתי, להתרשם מאיכות החיים הגבוהה ממנה נהנים דיירי הבית ולעבור לחיות בסביבת מגורים ירוקה ומרגיעה בצפון תל אביב.