מנהלת הבית

בלהה גולדהמר

• ילידת: 1953בלהה גולדהמר - מנהלת הבית משען כרמל חיפה
• מצב משפחתי: נשואה, אם לשלושה וסבתא לארבעה
• השכלה: בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ("אוניברסיטת חיפה") ובוגרת קורס ניהול בתי אבות ("אוניברסיטת חיפה").
• רקע תעסוקתי: לאחר שמונה וחצי שנים שבהן עבדתי ב"מרכז הרפואי רמב"ם" כעובדת סוציאלית, התקבלתי ל"משען כרמל חיפה" וכיהנתי כרכזת שירותים חברתיים במשך 16 שנה. לאחר מכן קודמתי לתפקיד מנהלת הבית, תפקיד שאני ממלאת בגאווה ובהנאה רבה כבר 14 שנה.

לעבודה עם האוכלוסייה המבוגרת, הגעתי לגמרי במקרה וללא כוונה מוקדמת להשתלב בתחום. יחד עם זאת, ניתן להגיד שהחיבור היה מידי: תוך זמן קצר מאוד מהרגע שבו התקבלתי לעבודה ב"משען כרמל חיפה", הבנתי שעשיתי את הצעד הנכון ביותר עבורי וש"הגעתי הביתה". אני שמחה לכתוב כי בניגוד ללא מעט סיפורים של אהבה ממבט ראשון, הרומן שלי עם "משען", נמשך כבר יותר משלושה עשורים ולא נראה שיסתיים בעתיד הנראה לעין.

הקשר שלי עם דיירי הבית מאופיין בנגישות וזמינות, כשמבחינתי לא ייתכן מצב שבו דייר ירצה לשוחח אתי ואני לא אהיה זמינה עבורו. הן הדיירים והן בני המשפחות יודעים שניתן להשיג אותו בהודעות "ווטסאפ" ("WhatsApp"), ישנם שאוהבים לתקשר אתי במייל ולא חסרים גם דיירים שמתקשרים אתי בעיקר דרך "פייסבוק". בנוסף, מדי חודש אני מקפידה לקיים פגישה עם כל הדיירים, שבמהלכה אני מעדכנת אותם בנוגע לנעשה "מאחורי הקלעים" ומשתפת אותם בתוכניות שצפויות לצאת לפועל בעתיד הקרוב והרחוק. במהלך הפגישות, אני מזמינה את הדיירים להציף את הנושאים שהם מעוניינים לדבר עליהם, שבאפשרותי לקדם או לפתור. אחת לחודש אני מקיימת גם פגישה מצומצמת יותר, עם חברי וועד הדיירים.

"משען כרמל חיפה" משלב בין סביבה ירוקה ושקטה לבין נגישות למרכזי קניות ובילוי. כמו כן מכ-90% מהדירות בבית, נשקף נוף עוצר נשימה של הים התיכון. למעשה פחות או יותר כל אורח שמגיע לבקר, טורח לציין כי היה שמח לעבור לגור אצלנו ולו רק בגלל הנוף המרהיב. אחת מהאורחות שבחרה להישאר כאן היא לא אחרת מאימא שלי, שהחליטה להצטרף אלינו בגיל 78, לפני קרוב לעשור. את הבית היא הכירה באופן אישי לאחר שנים שבהן התנדבה אצלנו וכשהגיעה העת לעבור לגור במסגרת של דיור מוגן, הבחירה ב"משען כרמל חיפה", הייתה הבחירה הטבעית עבורה.

המעורבות הקהילתית של "משען כרמל חיפה" גבוהה במיוחד: יש לנו למשל קשרים טובים וקרובים עם מגוון בתי ספר בחיפה ועם קן "הצופים" הקרוב והודות לכך, אנחנו נהנים מנוכחות ערה של צעירים במסיבות, בקבלת שבת הנערכת מדי יום שישי ובאירועים חגיגיים נוספים המתקיימים במהלך השנה. למרות שאנחנו ממוקמים בקרבה רבה למרכזי קניות, בחרנו להפעיל מיני מרקט לטובת הדיירים, העושה משלוחים לדירות ללא עלות ומתחם הבית כולל גם מכון יופי מקצועי, ספרייה עשירה, חדר אוכל עם נוף מושלם, חדר ברידג', אולמות אירועים ותרבות, חדר כושר וכן בית כנסת, המושך מתפללים רבים מהקהילה.

אני מזמינה אתכם להגיע אלינו לפגישת היכרות ולהצטרף למשפחת "משען כרמל חיפה".
נשמח לקבל אתכם בזרועות פתוחות.