מנהלת הבית

עירית ורשבסקי

עירית ורשבסקי - מנהלת הבית גבעתיים• ילידת: 1960
• מצב משפחתי: נשואה ואם לשניים
• השכלה: תואר ראשון בעבודה סוציאלית ("אוניברסיטת תל אביב") ובוגרת קורס ניהול בתי אבות ("אוניברסיטת תל אביב").
• רקע תעסוקתי: לעבודה ב"משען" הגעתי ב-1994. יותר מעשור כיהנתי כמנהלת השירותים החברתיים ב"משען גבעתיים" וקרוב ל-12 שנים מילאתי כמנהלת שרותים חברתיים ב"משען פיכמן". עם פרישתו לגמלאות של מנהל הבית הקודם בשנת 2017, מר שמעון סבג, קודמתי לתפקיד מנהלת הבית במשען פיכמן, בשנת 2018 התחלתי לנהל את בית משען גבעתיים.

הקריירה שלי בתחום הגיל השלישי, החלה כששהיתי בסקוטלנד במהלך הלימודים של בעלי. היה זה בתחילת שנות ה-90, בזמן שעבדתי כסגנית מנהלת של בית דיור מוגן לנשים בלבד. זמן קצר לאחר שחזרנו לארץ, התקבלתי לעבודה ב"משען" כעובדת סוציאלית, אך די מהר עברתי לנהל את תחום השירותים החברתיים ב"משען גבעתיים" והרגשתי שמצאתי את המקום הנכון והמתאים ביותר עבורי. זאת כיוון שבמסגרת התפקיד הייתי אחראית על כל מה שקשור ברווחת הדיירים ובאיכות החיים שלהם, מיום כניסתם לבית.

בשנים האחרונות, במקביל לעבודה השוטפת כמנהלת השירותים החברתיים ב"משען פיכמן", התחלתי לקחת חלק במגוון רחב של נושאים הקשורים לניהול וניתן לומר שהייתי יד ימינו של מנהל הבית, מר שמעון סבג. לפיכך, לאחר פרישתו, המהלך הטבעי ביותר עבורי ועבור הדיירים כמובן, היה ליצור המשכיות וכך הלפיד עבר אליי. הודות להיכרות האישית שלי עם כל דייר, דיירת ובני המשפחות, עם צוות העובדים ואופן הפעולה של הבית, החילוף לא גרם לזעזועים ולתהפוכות ועבר על מי מנוחות, במובן הטוב ביותר של המילה.

אני מאמינה שהדייר הוא מי שנמצא במרכז ושאנשי הצוות וההנהלה נמצאים כאן אך ורק כדי לשרת את הדיירים ולהעניק להם את היחס שלו הם ראויים. כל זה כמובן מתוך היכרות עם השינויים שחלים בגיל המבוגר והבנת הצרכים הייחודיים לאוכלוסייה שאנחנו משרתים. אני לא מאמינה שצריכה להיות מחיצה בין הדייר לבין הדרג הניהולי ועדות לכך ניתן למצוא בעובדה שהדלת שלי תמיד פתוחה. כך ורק כך ניתן להעניק את השירות הטוב ביותר ולספק את המענה המהיר ביותר. הכבוד לאדם באשר הוא אדם והיחס האנושי והמכיל, הם הבסיס לפעילות שלנו כאן ב"משען גבעתיים".

המיקום של הבית שלנו מצוין. הוא יושב ממש על גן חיל האוויר, כך שברגע שהדייר יוצא מן הבית, הוא מוצא את עצמו מוקף בשטחים ירוקים, בעצים ובמתקני שעשועים שהנכדים יכולים לבלות בהם במשך שעות. יש לנו סופרמרקט גדול צמוד לבית, אנחנו ממוקמים בקרבה רבה למרכזי קניות ובילוי ובסמוך לעורקי תחבורה מרכזיים. "משען גבעתיים" ממוקם למעשה בפאתי תל אביב, כך שאנחנו נהנים מכל הטוב של המרכז, אבל עדיין חיים בסביבה שקטה, ירוקה ונעימה.

"משען גבעתיים" בנוי גם על שטח מצומצם יחסית והודות לכך, הדיירים לא צריכים להתרוצץ ממקום למקום שכן כל השירותים ניתנים תחת קורת גג אחת: מרפאה, פדיקור, מספרה, פיזיותרפיה, תרבות, יש לנו מרכולית בתוך הבית שעושה שירותי משלוחים ללא עלות לכל הדירות במתחם וגם בית קפה שנעים מאוד לשבת בו עם חברים ובני משפחה.

הבית שלנו פתוח מאוד לקהילה שבה הוא פועל ומשתלב בצורה מושלמת בנוף המקומי. יש לנו הרבה מאוד שיתופי פעולה עם בתי הספר בסביבה, אנחנו מקיימים קשרי קהילה עם התושבים המקומיים באירועי תרבות לאורך השנה, מארחים את גמלאי גבעתיים במסגרת מפגשי "קפה אירופה", יש לנו מכללה פעילה שמושכת גמלאים רבים מהקהילה, החצר שמחוץ לבית כוללת פינות ישיבה מוצלות וגינה מזמינה מדהימה ביופייה ובאופן כללי האווירה כאן היא של חופש ופתיחות.

אני שמחה להזמין אתכם ל"משען גבעתיים", להתרשם מרמת השירותים הגבוהה, מהבית המודרני והחדיש ומהסביבה הירוקה שבה אנחנו חיים.