מנהל הבית

כרמל אליאס

  • יליד: 1958
  • מצב משפחתי: נשוי + 3
  • השכלה: לימודי תעודה במדעי הזקנה וניהול מוסדות לגיל השלישי ("אוניברסיטת אריאל")
  • רקע תעסוקתי: בשלושת העשורים האחרונים כיהנתי כקצין ביטחון במספר בתים ברשת "משען" ולפני כן עבדתי בתחום הביטחון והחקירות הפנימיות במספר חברות וגופים פרטיים.

בשלבי שנות ה-80, הוחלט להקים את יחידת הביטחון של רשת "משען". מנהל המיזם קיבל  שירותים מהחברה שבה עבדתי בזמנו ולאחר שערכנו הכרות, הוא הזמין אותי בשנת 1989 לעבוד ברשת. התפקיד הראשון שלי היה קצין ביטחון ראשי ב"משען גבעתיים" ובמהלך השנים כיהנתי כקצין ביטחון ראשי במספר בתים נוספים.

לאורך יותר משלושה עשורים של עבודה ב"משען", למדתי להכיר את הרשת מבפנים ולכן ניתן בהחלט לומר שאני מסוג המנהלים שצומח מהשטח. בנוסף מאז ומעולם הקפדתי "להגדיל ראש", להיות שותף ולקחת חלק פעיל בניהול הבתים בהם עבדתי. למעשה במשך מספר שנים אף כיהנתי כממלא מקום מנהל הבית ב"משען ברודצקי".

לתפקיד הנוכחי כמנהל הבית, התקבלתי בתחילת 2019. מבחינתי מדובר היה במעבר הגיוני במיוחד כיוון שבשלב הזה כבר הזדהיתי לחלוטין עם הרשת ועם הערכים שהיא מייצגת. מעבר לכך, הכבוד וההערכה לבני הגיל השלישי, מושרשים בי מגיל צעיר מאוד ובמובן מסוים הדאגה לקשיש היא חלק מה-DNA שלי. גדלתי במשפחה שורשית  מסורתית שעלתה מבבל בשנות  החמישים ואני זוכר למשל את הדאגה, את ההערכה העצומה ואת היחס המכבד והמכיל שקיבלו סבי וסבתי מבני המשפחה כולם ללא יוצא מן הכלל.

את הערכים עליהם גדלתי, אני מביא לתפקיד שלי כמנהל הבית ב"משען ברודצקי". כך לדוגמה אם אחד הדיירים יפנה אלי וירצה לשתף אותי בדבר כזה או אחר, זוהי סיבה מספקת כדי שאעזוב הכל ואתפנה לשיחה בארבע עיניים. הדיירים שלנו יודעים שהם יכולים לסמוך על הדיסקרטיות ושיתוף הפעולה שלי וחשים מאוד נוח לשתף אותי גם בנושאים רגישים ומורכבים בחייהם. מטבע הדברים, האמון הכל כך חשוב הזה, ממלא אותי בגאווה גדולה בכל יום מחדש. זוהי גם הסיבה בגינה הדלת שלי תמיד פתוחה (פיזית), למעט מקרים שבהם דייר מבקש לשוחח איתי בפרטיות מוחלטת.

מניסיוני בתחום, אחד האלמנטים החשובים והבסיסיים ביותר בניהול של בית דיור מוגן, הוא היכולת לגלות גמישות ולאתר בעיות/תקלות בעוד מועד, שכן הדיירים שלנו מנהלים כאן חיים עשירים ודינמיים בצורה בלתי רגילה. כפועל יוצא מכך, התפקיד שלי הוא בראש ובראשונה לגלות זמינות ולהיות אוזן קשבת להם ולבני משפחותיהם, להבין יחד איתם מהם הצרכים שלהם ובסופו של דבר לגלות גמישות והבנה מרבית על מנת שאוכל לספק מענה הולם לצרכים המשתנים של הדייר.

כך למשל, כבר בפגישה הראשונית עם הדייר ובני משפחתו, אנחנו מקיימים שיחת תיאום  ציפיות, שבמהלכה אנחנו מציעים מספר דגמים של יחידות דיור, החל מיחידות של חדר בודד ועד ליחידות שכוללות חדר שינה, חדר אישי למטפל/ת, חדר עבודה וסלון. כך אנו מתאימים את התנאים הפיזיים לצורכי הדייר. בהמשך, יתכן שהדייר ייאלץ לעבור טיפול רפואי הדורש תקופת החלמה ושיקום. במקרה שכזה, תעמוד לו האפשרות לעבור את השיקום בחדרי החולים שלנו ואם חלילה יגיע למצב סיעודי, יהיה באפשרותו לעבור להתגורר במחלקה הסיעודית המתקדמת של "משען ברודצקי".

היכולת לשמור על הרצף הטיפולי הינה אבן יסוד ובין היתרונות המשמעותיים ביותר שלנו, שכן הדייר ובני משפחתו לא צריכים להסתגל לחיים בסביבה אחרת ולצוות  אחר. מעבר לזה, המיקום של "משען ברודצקי", הוא לא פחות ממושלם. אנחנו ממוקמים בלב העיר, סמוך לקניון רמת אביב, לאוניברסיטה ולמוזיאונים, עם נגישות מרבית לתחבורה ציבורית מצוינת (בקרוב גם לרכבת הקלה). בנוסף, "משען ברודצקי" בנוי כמקשה אחת. הודות לכך, הדיירים שלנו לא צריכים לבלות זמן רב מדי בהליכה ממקום למקום. במבנה אחד מרוכזים כל המתקנים והשירותים שהם זקוקים להם, החל משירותי רפואה ורוקחות ועד לשירותי ספורט ופנאי, רווחה ובטחון.

בקהילה החמה שלנו, המונה כ-200 דיירים בלבד, תוכלו לפגוש בין השאר אמנים בעלי שם, טייסים, קצינים בכירים, אנשי חינוך ומדע. כפי שניתן להבין, "משען ברודצקי" מהווה בית לאוכלוסייה יוצאת דופן באיכותה, שבהתאם נהנית משירותים ומתקנים באיכות יוצאת דופן.

עוד ביומי הראשון בתפקיד, החלטתי ש"משען ברודצקי" יתנהל בדומה לאופן שבו משפחה מתפקדת ושמחה צריכה להתנהל: אצלנו מדברים בגובה העיניים על כל נושא, ללא חשש, יוצרים  קשרים המושתתים על יחסי אמון הדדי עם הדייר/ת ובני משפחתו ובעיקר תומכים האחד בשני ותמיד מושיטים יד במאור פנים.

ברצוני להזמין אתכם להצטרף לקהילה המגובשת ומלאת החיים שלנו כאן ב"משען ברודצקי" וליהנות מביטחון אישי, שירותי רפואה נהדרים, שירותי רווחה, קהילה חמה ופעילויות תרבות, ספורט ופנאי ברמה הגבוהה ביותר.

ברגשי  כבוד

כרמל אלליאס

מנהל בית דיור  מוגן

"משען  ברודצקי  / נאות אביבים "

"משען ברודצקי" ממוקם בסביבה נוחה ביותר מבחינת תחבורה ציבורית וגם במתחם עצמו קל ונוח מאוד להסתדר, שכן מעלית אחת תביא אתכם לכל מקום שתצטרכו להגיע אליו. מדובר בבית מאוד יוקרתי הכולל בריכת שחייה שפתוחה גם בחגים ושבתות, חדר מחשבים, חדר ברידג' וחדר כושר. אנחנו שמים דגש חזק מאוד על נושא החוגים והפעילויות כשבין היתר יש לנו כאן חוגים של התעמלות במים, פלדנקרייז, צ'י קונג, יוגה ועוד.

אשמח להכיר גם אתכם ולהזמינכם להצטרף לקהילה המגובשת ומלאת החיים שלנו, כאן ב"משען ברודצקי".