מנהל הבית

   הראל פורטנוי 

הראל פורטנוי - מנהל הבית במשען באר שבע• יליד: 1967
• מצב משפחתי: אב לארבעה 
• השכלה: תואר ראשון בסוציולוגיה, תואר שני במנהל עסקים
ובוגר לימודי מנהל בתי מלון.

• רקע תעסוקתי: לאחר שנים רבות שבהן עבדתי בניהול בית מלון ומילאתי תפקידים ניהוליים בבנק גדול, החלטתי לעשות הסבה מקצועית ולהתחיל לעבוד עם אוכלוסיית הגיל השלישי. ל"משען" הגעתי אחרי שניהלתי מספר בתים, בתחילת 2016. 

הרצון שלי לעבור הסבה מקצועית בתחילת העשור הנוכחי, נבע מתוך אידאולוגיה טהורה ומתוך שאיפה לרתום את הכישורים והיכולות שלי לטובת אוכלוסיית הגיל השלישי. אני מאמין שתחושת השליחות נובעת מהעובדה שבתור ילד ביליתי שעות רבות אצל סבי וסבתי, שכן הוריי היו אנשים עסוקים מאוד. ייתכן אף שיש בעבודה שלי עם בני גיל הזהב, מעין סגירת מעגל.

מאז שנכנסתי לתפקיד, כמעט מדי יום אני נפגש עם דייר אחד או דיירת אחת בדירתם. אני מעוניין להכיר את כל הדיירים באופן אישי ולכן בנוסף, אני מגיע מדי יום למחלקה הסיעודית שלנו, משוחח עם המטופלים ובני משפחותיהם באריכות וכן מגיע מדי יום לקפיטריה שלנו, המתופעלת על ידי הדיירים. מעבר לזה, אחת לחודש אני מקיים "שיחה פתוחה" עם הדיירים בכל קומה בנפרד ואחת לחודשיים, "שיחה פתוחה" במתכונת דומה, עם כל דיירי הבית במקביל. במהלך ההתכנסות, אני מזמין את הנוכחים להעלות רעיונות לשיפור והצעות לייעול, להציף נושאים שמטרידים אותם ולקבל מענה לסוגיות שמעסיקות אותם, הקשורות לבית.

ב"משען באר שבע", אני נוקט במדיניות של "דלת פתוחה" והדיירים נכנסים אליי למשרד, גם ללא תיאום מראש. כל זה כיוון שלפי תפישת העולם שלי, אני כאן כדי לשרת את הדיירים ולעבוד עבורם.

היתרון המרכזי של "משען באר שבע", בא לידי ביטוי באווירה המשפחתית שנוצרה כאן, המאגדת הן את הדיירים והן את אנשי הצוות, שפועלים במקום כבר זמן רב. רמות האכפתיות והמחויבות של הצוות הן מהגבוהות ביותר בתחום ולשמחתי הן משתקפות בסקרי שביעות הרצון של הדיירים. הבית שלנו מאופיין במיוחד בפעילות תרבותית וחברתית ענפה וברמת הפעילות הגבוהה שלנו מול ארגונים שונים בקהילה.

אני מזמין כל אחד ואחת מכם, ליצור אתנו קשר לתיאום פגישת היכרות, להתרשם מהבית שלנו, הממוקם בסביבה שקטה וירוקה ולעשות את הצעד הראשון לחיים נעימים, נוחים ועשירים יותר.