מנהל הבית – משען אפקה

 

איתן עבדו

  • יליד: 1971
  • מצב משפחתי: נשוי + 2
  • השכלה: תואר ראשון במשפטים ("אוניברסיטת תל-אביב"), תואר ראשון בחשבונאות ("אוניברסיטת תל-אביב"), תואר ראשון במדעי המחשב ("אוניברסיטת תל-אביב"), קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים ("הפקולטה לניהול ביה"ס למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב").
  • רקע תעסוקתי: עם סיום שירותי הצבאי כקצין בגולני, רכשתי השכלה, עבדתי כיועץ משפטי וסמנכ"ל כספים במספר חברות ציבוריות ופרטיות וכן עבדתי בתחום הייעוץ הכלכלי והעסקי בגופים שונים במשק.

הגעתי  לרשת "משען" לגמרי במקרה. הגשתי מועמדות לתפקיד אחר ברשת, אולם סמנכ"לית משאבי אנוש ב"משען", החליטה להציע לי את תפקיד מנהל הבית במשען אפקה. לא הייתי צריך להרהר בכך רבות: ידעתי עמוק בתוכי כי אני רוצה את התפקיד שהוצע לי, כשבעצם זה התפקיד שרציתי בו מלכתחילה. תפקיד מנהל הבית, כאן במשען אפקה, הוא תפקיד ערכי של נתינה מתמדת, של עזרה וחמלה, של עשיה חברתית וערכית.

בשלב זה של חיי, הבנתי שאני מעוניין בעבודה שבצידה גם עשייה מסוג זה.

הצורך לדאוג לאחר ובמיוחד לבני הגיל השלישי, מושרש בי עמוק. כל חיי הבוגרים גרתי בסמיכות להוריי כיוון שרציתי להיות שם ולדאוג להם. אימי הלכה לעולמה בגיל צעיר ומאז, ביתר שאת, אני חש כי האחריות לרווחתו של אבי מונחת על כתפיי.

מהיום שבו נכנסתי לתפקידי כמנהל הבית ב"משען אפקה", אני מרגיש שמחה אמיתית. ביום אחד כל מה שלמדתי, כל מה שעשיתי וכל מה ששאפתי לעשות בחיים, התחבר לי. תפקיד מנהל בית בדיור מוגן הוא שליחות עבורי ובתפקידי זה אני מוצא ערך של ממש.

"משען אפקה" הוא בית מיוחד במינו, היות והוא מזכיר בית מלון ברמה של חמישה כוכבים, שנוספו לו חמישה כוכבים נוספים. כל מי שנכנס ל"משען אפקה", מתאהב במקום. המבנה עצמו, חדר הכושר המאובזר, מתחם הבריכה המפוארת ויתר המתקנים המתקדמים שלנו, הם רק חלק מהיתרונות ומהייחודיות של הבית. אך האמת היא שאוכלוסיית הדיירים האיכותית והטובה שלנו היא זו שהופכת הלכה למעשה את הבית למיוחד במינו ואני מביט בדיירים שלנו בהערכה ובהערצה.

התפקיד שלי העיקרי שלי הוא לדאוג לאוכלוסייה המיוחדת שלנו על כל גווניה, החל מפעילויות ההעשרה והתרבות וכלה במגוון רחב של פעילויות ספורט ופנאי ברמה הטובה ביותר. בנוסף לכל אלה, אנחנו מקיימים קשרים אמיצים עם הקהילה שעוטפת אותנו והדיירים גם לוקחים חלק פעיל בשלל מיזמים מעוררי השראה באופן קבוע. כל זאת מבלי להזכיר את המיקום המושלם של הבית, שפועל בסמיכות לעורקי תחבורה מרכזיים.

לסיום אציין כי שיתוף הפעולה בין הדיירים ב"משען אפקה" לבין ההנהלה, מרגש אותי מאוד בכל פעם מחדש ועל כן השאיפה שלי היא לשמר את הקיים ולהעצים אותו כמה שרק אוכל. הפילוסופיה הניהולית שלי פשוטה מאין כמותה: אני נמצא כאן כדי לשרת את הדיירים ולאפשר להם ליהנות מאיכות החיים הגבוהה ביותר האפשרית. אני כאן בשבילם במלוא מובן המילה ומבחינתי זו לא ציניות אלא ציונות לשמה.

אני מזמין כל אחד ואחת מכם, המעוניינים ליהנות מקהילה חמה ואיכותית ומאיכות חיים גבוהה במיוחד, לבקר אותנו, להתרשם, להתאהב ובתקווה גם להצטרף למשפחת "משען אפקה".