בית מקרטון - משען דיור מוגן

כיצד להפוך את דירתנו למקום מוגן ובטוח?

תוכן עניינים

 

מדי שנה קשישים רבים בכל רחבי הארץ מותקפים על ידי פולשים חסרי מצפון שהצליחו לחדור לדירה שלהם בקלות רבה מאוד. במאמר שלפניכם נספק לכם עשרה טיפים שיסייעו לכם להפוך את הדירה שלכם למקום מוגן ובטוח יותר, על מנת להבטיח שלא תצטרפו חלילה לסטטיסטיקה המדאיגה.

 

טיפ מספר 1 – עינית אלקטרונית

 

 

כדי למזער את הסיכוי שתכניסו לדירה שלכם אדם לא רצוי, ניתן להתקין מערכת של מצלמה ומסך, שתחליף למעשה את העינית המסורתית שבדלת הכניסה לבית. את המסך תוכלו למקם בגובה המתאים וכך לראות בבירור את האדם העומד בצדה השני של הדלת. ישנם גם דגמים המגיעים עם אפשרות הקלטה וכן ישנם כאלו המצוידים במערכת לצילום בעלטה. פתרון זה מתאים כמובן לא רק עבור קשישים המתגוררים בדירתם אלא גם עבור קשישים המתגוררים במסגרת של דיור מוגן או בית אבות, להגברת הנוחות.

 

טיפ מספר 2 – התקינו מערכת אזעקה בדירה

מערכות האזעקה המודרניות כבר מזמן לא יקרות כל כך כפי שהיו בעבר וכיום בהחלט אפשר להתחדש במערכת אזעקה איכותית, מבלי להיגרר להוצאה משמעותית במיוחד. מערכת האזעקה תוכל להתריע על חדירה לדירה על ידי שליחת הודעות לגורמים המורשים, על ידי הפעלת צופרים או אורות מהבהבים ועוד. 

 

טיפ מספר 3 – החליפו את הזכוכיות בחלונות ובדלתות, בזכוכיות נגד פריצה

כאשר בוחנים את רמת המיגון של דירות פרטיות, בחלק ניכר מהמקרים מתברר כי נקודת התורפה העיקרית היא דלת הזכוכית או חלון הזכוכית, המאפשרים לפורץ לחדור ללא קושי לדירה. החלפת הזכוכיות בזכוכית נגד פריצה, תתרום רבות לרמת המיגון של הדירה שלכם. בהזדמנות הזו, תוכלו כמובן להחליף את הזכוכיות בכאלו העמידות גם בפני חדירת רסיסים או פגיעות הדף.

 

טיפ מספר 4 – התקינו לחצן מצוקה בדירה

לחצן מצוקה יאפשר לכם ליצור קשר בלחיצת כפתור בלבד, עם מוקד חירום שיהיה זמין לפניות שלכם מסביב לשעון.

 

טיפ מספר 5 – הצטייד בלחצן מצוקה נייד

בנוסף ללחצני המצוקה שמומלץ להתקין בנקודות אסטרטגיות במקומות שונים בבית, כדאי גם כן להצטייד בלחצן מצוקה נייד. הכוונה היא ללחצן מצוקה שניתן לענוד על הצוואר באמצעות שרשרת או להרכיב על היד (ישנם דגמים המעוצבים כצמיד וישנם גם כאלו המשולבים בשעון יד). שימוש בלחצן מצוקה נייד יתרום לכך שלא יהיה רגע אחד שבו הלחצן לא יהיה זמין עבורכם.

 

טיפ מספר 6 – התקינו סורגים על החלונות

התקנה של סורגים על החלונות לא רק תבטל את האפשרות של נפילה מהחלון, אלא תמנע גם מגורמים זרים לחדור לדירה שלכם. כיום ניתן לרכוש סורגים המעוצבים במגוון סגנונות ואפילו לעצב סורגים בהתאמה אישית, כך שאם עד כה נרתעתם מהרעיון משיקולים אסתטיים, דעו כי לא מעט השתנה בתחום הסורגים בעשור האחרון ומומלץ להתעניין בנושא בהקדם. בהקשר זה חשוב לציין כי יש להתקין אך ורק סורגים הנושאים תו תקן של מכון התקנים הישראלי ולהימנע מהקרבת הבטיחות על מזבח האסתטיקה.

 

טיפ מספר 7 – התקינו אביזרים למניעת פתיחה של חלונות ודלות הזזה

אם מסיבה כזו או אחרת, אין באפשרותכם להתקין סורגים על החלונות, באפשרותכם לעשות שימוש בהתקנים פשוטים יותר, המונעים פתיחה של חלונות ודלתות הזזה. הכוונה היא למשל לאביזרים כמו "מגבילון" ועוד.

 

טיפ מספר 8 – החליפו את המנעול בדלת הכניסה, למנעול בטיחותי יותר

אם אתם נוהגים לשכוח את המפתחות שלכם לעתים קרובות במקומות שונים ומשונים וכבר יצא לכם לשכפל את המפתח לדירה שלכם יותר מפעם אחת, ייתכן שתוכלו להפיק תועלת רבה ממעבר למנעול ביומטרי. המנעול הביומטרי הוא מנעול חכם, המסוגל לזהות את טביעת האצבע שלכם ושל אלו המורשים להיכנס לדירה שלכם ולאשר כניסה אך ורק לאלו שטביעת האצבע שלהם שמורה במאגר הזיכרון שלו (בהתאם לצורך, ניתן יהיה להשתמש גם במפתח לפתיחת המנעול). כמו כן ישנם מנעולים ביומטריים הפועלים על ידי זיהוי חתימת הקול של המורשים להיכנס לדירה. מדובר בפתרון טכנולוגי שמגביר את רמת הביטחון, לא רק בגלל שהרבה יותר קשה לפרוץ את המנעול, אלא גם בגלל שהוא יוצר בפורץ הממוצע אלמנט של רתיעה, מה שמטבע הדברים יגרום לו לעבור לבית הבא.

 

טיפ מספר 9 – התקינו מצלמות רשת בדירה

מצלמות רשת שיותקנו באזורים שונים בדירה, יאפשרו לכם לפקח על הנעשה בדירה שלכם בזמן שאתם לא בבית. לפי רצונכם, תוכלו לספק גישה למצלמות גם לילדים שלכם למשל, שיוכלו במקרה הצורך לבדוק שהכול כשורה בדירה.

 

טיפ מספר 10 – צאו מהדירה הפרטית ועברו למגורים במסגרת של
דיור מוגן

הפתרון האולטימטיבי לכל הדאגות הקשורות לרמת האבטחה או המיגון של הדירה שלכם, הוא כמובן המעבר למסגרת של דיור מוגן. מסגרות הדיור המוגן מספקות לדיירים את רמת האבטחה הגבוהה ביותר האפשרית כשלמעשה אף גורם שלא צריך להימצא במבנה, לא יורשה להיכנס אליו. בלובי של כל מעון דיור מוגן תמצאו שומר מוסמך ומעבר לזה, אנשי הצוות הרבים הפועלים בבתים, ימהרו לזהות כל אדם חשוד שאינו שייך למתחם.

 

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

אני מתעניין/ת:

קראו עוד על דיור מוגן

צור קשר

אני מתעניין/ת: