מנהל הבית

  דני שמש

• יליד: 1955_MG_7928s
• מצב משפחתי: נשוי, אב לארבעה וסב לשמונה
• השכלה: בוגר "אוניברסיטת חיפה" במסלול ניהול בתי אבות.
• רקע תעסוקתי: ל"משען ירושלים" הגעתי לאחר תשע שנים שבהן שירתי כאיש קבע בתפקיד פיקודי-ניהולי. בתחילת דרכי ברשת מוניתי לתפקיד סגן מנהל הבית ולאחר שעברתי קורס בניהול בתי אבות, קודמתי לתפקיד מנהל הבית, שאותו אני ממלא בגאווה עד היום.

לעבודה עם אוכלוסיית הגיל השלישי אמנם הגעתי ללא רקע מוקדם בנושא, אבל מהר מאוד התחברתי לתחום וספציפית לבית אבות משען שבירושלים, הממוקם בלב שכונת קטמון הישנה. כמנהל הבית, אני נוקט במדיניות של דלת פתוחה ומקפיד להיות בקשר רציף לא רק עם הדיירים שמוזמנים לפנות אליי לקבלת מענה בכל סוגיה או בעיה, אלא גם עם בני המשפחות שלהם.

בשנותיי הראשונות כאן, "משען ירושלים" עדיין התנהל כבית אבות. ב-1992, השנה שבה התחלתי לנהל את הבית, התנעתי מהלך רחב היקף, שבא לידי ביטוי בשדרוג המבנה ובשינוי התפישה הכללית, לקראת הפיכת בית האבות הוותיק, לבית דיור מוגן מודרני וחדשני.

המבנה שבו הבית פועל כיום הוא אותו מבנה שהוקם לפני כיובל, אבל הן הדירות, הן התשתיות והן המערכות השונות במבנה, השתנו ללא היכר ועברו התאמה לשנות ה-2000. למעשה גם היום, כ-25 שנה לאחר שנכנסתי לתפקיד, אני ממשיך לשפר ולשכלל את המערכות המותקנות בדירות וכן את הדירות עצמן, לרווחת הדיירים.

השינויים שהתחוללו בבית במהלך העשורים האחרונים משתקפים לא רק ב"מתיחת הפנים" שעברו הדירות, אלא גם בשטחים הציבוריים. כך לדוגמה, בסמוך למבנה, ישנו גן ציבורי ששייך לקהילה המקומית, אך בשיתוף פעולה עם הקהילה ועיריית ירושלים, חיברנו את הגן לבית והיום הדיירים יכולים לצאת מהמבנה ולמצוא את עצמם תוך מספר צעדים בגן הנעים והפורח.

הקשר האמיץ והפורה שבין דיירי "משען ירושלים" לבין הקהילה המקומית, מתאפיין בשיתופי פעולה רבים: ישנם אירועים משותפים המופקים לעתים קרובות בגן הציבורי, בית הכנסת שלנו משרת את תושבי האזור ואנחנו תמיד שמחים לארח את התושבים המקומיים בחגים ובטקסים לאורך כל השנה כולה. בנוסף, מתנדבים רבים מהקהילה מגיעים אלינו באופן קבוע ומעבירים הרצאות, מסייעים לדיירים המתגוררים במחלקת תשושי הגוף ומתפעלים בית קפה, המשרת את דיירי הבית.

המתחם של "משען ירושלים", כולל מבנה אחד בן שש קומות בלבד והודות לכך, האווירה כאן חמה, מגובשת ומשפחתית מאוד. מתגוררים אצלנו כ-100 דיירים סך הכול, הנהנים ממסגרת עשירה בצורה בלתי רגילה של פעילויות, חוגי התעמלות, פעילות תעסוקתית, סרטים ועוד.

אני מזמין אתכם להגיע אלינו ל"משען ירושלים", להתרשם מבית עם אווירה משפחתית ייחודית ולהצטרף למסגרת מודרנית של דיור מוגן, ברמה גבוהה במיוחד.