מנהל הבית

      תלמי פלג

• יליד: 1973
• מצב משפחתי: נשוי ואב לשלושה. 
• השכלה : בוגר תואר ראשון בניהול משאבי מזון עם התמחות בכלכלה חקלאית (הפקולטה לחקלאות מזון וסביבה של "האוניברסיטה העברית בירושלים")  ולימודי תעודה בתכנית לניהול בתי אבות ("אוניברסיטת-בר אילן").
• רקע תעסוקתי: לרשת "משען" הגעתי בשנת 2005 ובמשך יותר מעשור כיהנתי כמנהל המטבחים ב"משען אפעל". ב-2016 התחלתי לעבוד ב"משען חולון" כמנהל ענף המשק ולתפקיד מנהל הבית התמניתי בסתיו 2018.

לתפקיד שאותו אני ממלא בגאווה היום, הגעתי בעקבות משבר אישי שחוויתי: בשנת 2015 שני הוריי חלו מאוד ובמשך כשנה וחצי "זכיתי" להכיר מקרוב את מערכת הבריאות הישראלית ואת המוסדות הסיעודיים השונים הפועלים בה. הוריי הלכו לעולמם בהפרש של כחודש וחצי זה מזו ובמהלך תקופת ההתמודדות גמלה בי ההחלטה לשנות את המסלול המקצועי שלי ולעשות כל שביכולתי כדי לשפר את איכות חייהם של בני הגיל השלישי.

הבנתי שאני מעוניין להיות בצד של מקבלי ההחלטות ולהפוך לאחד מנותני הטון, מתוך כבוד לאדם המבוגר ורצון כן להיות חלק מהשינוי המערכתי הנדרש. וכך בשנת 2016, אחרי קריירה של כשני עשורים בתחום ניהול המטבחים, התחלתי ללמוד את תחום הניהול של בתי אבות וכיהנתי במשך כשנתיים וחצי כיד ימינו של מנהל "משען חולון". עם פרישתו לגמלאות, נבחרתי להמשיך את דרכו ומוניתי לתפקיד מנהל הבית.

ב"משען חולון" אני מנהיג מדיניות של דלת פתוחה. אני מאמין שכל בעיה שהיא, קטנה ככול שתהיה, תלך ותהפוך למשמעותית יותר בהיעדר טיפול מתאים. לכן אני מזמין את דיירי הבית להציף כל קושי שהוא, קטן כגדול ומבטיח לעשות ככול הניתן כדי לספק מענה מהיר ומשביע רצון.

"משען חולון" הוא מעין מובלעת פסטורלית בלב העיר והקרבה למרכז העסקי-פיננסי ולמוסדות הרפואיים המרכזיים, מהווה את אחד היתרונות של המגורים בבית. הדיירים יכולים ליהנות מכל השירותים והאפשרויות שמציעה העיר ולשוב תוך זמן קצר לביתם המוגן, הנעים והבטוח. המיקום הייחודי שלנו מאפשר לנו גם ליצור קשרים אמיצים עם הקהילה שעוטפת אותנו: מסיבות הסיום של בתי הספר האזוריים מתקיימות באולם התרבות המפואר שלנו, אחת לשבוע מגיעים למכללה שלנו (הפתוחה לקהל הרחב) טובי המרצים ובבית הכנסת שלנו מתפללים לא רק הדיירים אלא גם תושבי הסביבה.

כמו כן תמצאו אצלנו את כל השירותים הנחוצים לחיים עשירים, פעילים ומעניינים, כשבין השאר מדובר במכון כושר, מספרה, שירותי מכבסה, מגוון חוגי התעמלות ותנועה, מגוון חוגי העשרה (ברידג', היסטוריה, ציור, שזירת פרחים, תנ"ך, אנגלית ועוד) ואינספור פעילויות תרבות לרבות הקרנות סרטים, קונצרטים של מוזיקה קלאסית וערבי שירה בציבור. בנוסף אנחנו מארגנים באופן קבוע פעילויות חוץ כמו נופשונים, טיולים ברחבי הארץ ונסיעות לקונצרטים והצגות.

מתוך מודעות לחשיבות העצומה שברצף הטיפולי, ב"משען חולון" פועלות זוג מחלקות סיעודיות, זוג מחלקות תשושים ומחלקת דיור תומך. במחלקות התשושים ובמחלקת הדיור התומך, פועלים בנוסף חדרי חולים, המאפשרים לדיירים הסובלים מבעיה רפואית באופן זמני, להתאושש ולהחלים בקצב שלהם, בסביבה רגועה ותומכת ותחת השגחה רפואית מסביב לשעון.

אחד האלמנטים המשמעותיים ביותר אצלנו הוא נושא ההתנדבות: עשרות מדיירי הבית עוסקים בפעילויות התנדבותיות שונות ומסייעים בתפעול הבית. כך לדוגמה ישנם דיירים המתנדבים בספרייה, אחרים מפעילים את הפאב המקומי שלנו וישנם גם דיירים שמעבירים חוגי העשרה כמו לדינו ואקטואליה.

מעבר לכל זה מתחם הבית משתרע על שטח של 33 דונם וכולל שפע גינות מטופחות ושמונה מבנים המחולקים לדירות בגדלים שונים, כך שכל דייר יכול לבחור את הדירה המתאימה לו באופן אישי.

אני שמח להזמין אתכם להגיע אלינו ל"משען חולון", להתרשם מהשטחים הירוקים, מרמת הדיור הגבוהה, משפע הפעילויות החברתיות והתרבותיות ומאווירה מיוחדת במינה.