מנהל הבית

שמעון מודריק

• יליד: 1957
• מצב משפחתי: נשוי ואב לבן 
• השכלה: תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ("אוניברסיטת תל אביב")
ותואר ראשון ביחסים בינלאומיים ("האוניברסיטה העברית").
בנוסף, בוגר מסלול "ניהול בתי מלון" (תדמור) ולימודי ניהול בתי אבות (אוניברסיטת בר אילן).

• רקע תעסוקתי: כשלושה עשורים בתפקידים בכירים בתחום המלונאות.

לא אגזים אם אכתוב שמאז ומעולם נמשכתי לעבודה עם האוכלוסייה המבוגרת. בשלב מסוים, לאחר קריירה עשירה, מרתקת ומגוונת בתחום המלונאות, הבנתי שישנה דרך שבה אוכל לעסוק בתחום תוך רתימת הידע, הניסיון והיכולות שלי: בגיל 53 החלטתי לעשות מעשה ונרשמתי ללימודי ניהול בתי אבות, שהקנו לי את הידע והכלים שנדרשו, כדי לנצל את הממשק שבין שני התחומים.

בניגוד לרוב מנהלי הבתים של "משען", לא "גדלתי" ברשת, אלא הגעתי מבחוץ. אני מאמין שהסיבה שבחרו בי, קשורה לערכים שאני דוגל בהם, בדגש על תודעת השירות: אני נוקט במדיניות של "דלת פתוחה" וכל הדיירים בבית יודעים כי ניתן תמיד לפנות אליי בכל שאלה ושרמת הזמינות שלי גבוהה מאוד. לעולם לא אשאיר דייר עם בעיה ללא מענה ובאופן כללי אני מפציר בדיירים הנתקלים בכל סוג של קושי, שלא להתמהמה, אלא לפנות אליי ללא דיחוי.

אמנם אני מעט משוחד, אבל לעניות דעתי "משען אפעל" הוא לא רק הבית המיוחד ביותר ברשת "משען", אלא בית הדיור המוגן המיוחד ביותר בישראל. מדובר בקרוב ל-140 דונם שיוצרים תחושה של מעין "קיבוץ עירוני", הממוקם ממש בטבור של גוש דן. אפשר לומר שהדיירים שלנו נהנים מכל העולמות, שכן מצד אחד הם גרים בפנינה ירוקה, מטופחת ומוגנת ומצד שני נמצאים במיקום מרכזי, בקרבה רבה לרמת גן, גבעתיים ותל אביב.

כל מי שיבקר במקום יוכל לדווח ממקור ראשון, שהאווירה שנוצרה כאן היא לא של "מושב זקנים", בית אבות או אפילו של מסגרת סטנדרטית של דיור מוגן, אלא של ישוב תוסס, מלא חיים ומגובש מאוד מבחינה חברתית.

אני מזמין אתכם לבקר ב"משען אפעל", להכיר, להתרשם ולחשוב על העתיד הירוק שלכם כאן אתנו.

This post is also available in: צרפתית אנגלית