מנהל הבית

                     ניר דיירי

• יליד: 1974
• מצב משפחתי: נשוי ואב לארבעה
• השכלה: הנדסאי הנדסה אזרחית ("המכללה למנהל") ובוגר תכנית הכשרת מנהלי בתי אבות (אוניברסיטת בר אילן).
• רקע תעסוקתי: אחרי כחמש שנים שבהן ניהלתי מספר פרויקטים של בנייה באזור המרכז, הגעתי ל"משען פיכמן", שם עבדתי כשמונה שנים בתור מנהל אחזקה. לאחר שסיימתי את תכנית ההכשרה של "אוניברסיטת בר אילן", כיהנתי כסגן מנהל הבית ב"משען רמת אפעל" במשך כשלוש שנים. ניהלתי את "משען גבעתיים" במשך כשנתיים, וכעת מנהל את "משען אפעל" כשסך הכול אני ברשת 13 שנים.

המסלול שהוביל אותי לתפקיד הנוכחי, מעט שונה מהמסלול שרוב המנהלים עוברים בדרך כלל, שכן בעוד שרבים מגיעים מהתחום הסוציאלי, אני הגעתי מתחום איכות הדיור והפיתוח. יחד עם זאת, כבר מיומי הראשון ברשת, בזמן שעבדתי בתחום האחזקה, נמצאתי בקשר ישיר עם הדיירים. בסופו של דבר לאורך כל הדרך המטרה שלי הייתה לפעול לרווחת הדיירים ולשיפור השירות שניתן להם, אבל לקחו לי כמה שנים טובות לגלות שאני יכול לתרום הן לרשת והן לאוכלוסיית הדיירים לא רק כאיש מקצוע אלא גם כאדם.

ההיכרות שלי עם תחום הטיפול והשירות צמחה מהשטח, מכך שהייתי מגיע לדירות של הדיירים, משוחח אתם על הצרכים שלהם ומכיר אותם באופן אישי. התפקיד הנוכחי של  ניהול הבית ממלא אותי בסיפוק ובגאווה, אבל מעבר לכול, מדובר בתפקיד שמרגש אותי: הסיפורים שיש לדיירים שלנו לספר מרתקים אותי ואני מרגיש שנפלה בחלקי זכות גדולה לשרת את דור המייסדים של המדינה שלנו.

בכל פעם מחדש, כשאני נכנס לשיחה או ביקור אצל דייר, אני מוצא שקשה לי מאוד להיפרד ולהמשיך את היום. לשמוע ממקור ראשון כיצד הוקמה המדינה, מאנשים שראו את החלום הציוני מתגשם לנגד עיניהם, זו חוויה שאין שניה לה ואני מוקיר כל דקה ודקה שאני מבלה בחברת הדיירים שלנו. באופן כללי אני מזמין גם את כלל הדיירים להיכנס למשרד שלי או לעצור אותי במסדרון לשיחה מתי שהם רק רוצים ותמיד משתדל להיות זמין וקשוב.

אמנם אני מעט משוחד, אבל לעניות דעתי "משען אפעל" הוא לא רק הבית המיוחד ביותר ברשת "משען", אלא בית הדיור המוגן המיוחד ביותר בישראל. מדובר בקרוב ל-140 דונם שיוצרים תחושה של מעין "קיבוץ עירוני", הממוקם ממש בטבור של גוש דן. אפשר לומר שהדיירים שלנו נהנים מכל העולמות, שכן מצד אחד הם גרים בפנינה ירוקה, מטופחת ומוגנת ומצד שני נמצאים במיקום מרכזי, בקרבה רבה לרמת גן, גבעתיים ותל אביב. לבית תכניות רבות ומגוונות בתחום הפיתוח והבינוי שעתידות להוסיף שירותים רבים לרווחת דיירי הכפר .

כל מי שיבקר במקום יוכל לדווח ממקור ראשון, שהאווירה שנוצרה כאן היא לא של "מושב זקנים", בית אבות או אפילו של מסגרת סטנדרטית של דיור מוגן, אלא של ישוב תוסס, מלא חיים ומגובש מאוד מבחינה חברתית.

אני מזמין אתכם לבקר ב"משען אפעל", להכיר, להתרשם ולחשוב על העתיד הירוק שלכם כאן אתנו.